Szerencsejáték-ipar

Kiderült, kik a világ legrosszabb szerencsejátékosai

  • varin

Meglepő, de a magyarok nincsenek még a top10-ben sem.

Ausztrália egyik vezető gazdasági intézete, a Grattan Institute nemrég publikált egy friss tanulmányt, amelyből kiderül, mely nemzetek szerencsejátékosai veszítenek a legtöbbet. Sovány öröm, hogy a magyarok nincsenek a top10-bn, de azért négy európai nemzetet így is találunk a "legjobbak" között.

 

>>> Olvasd el te is Sportfogadás Suli cikksorozatunkat és fogadj bölcsen és megfontoltan. Válj jobb fogadóvá a Hathárom által <<<

 

Mivel ausztrál tanulmányról van szó, talán nem is meglepetés, hogy az ausztrálok magasan vezetik a listát. Ezt azt jelenti, hogy 2022-ben

minden átlagos ausztrál felnőtt ember közel 400 ezer forintot veszített el szerencsejátékon.

A Grattan Institute elemzésében kiemeli, az ország szerencsejátékokkal kapcsolatos "laza hozzáállása" igen nagy károkat okoz anyagilag és lelkileg is, amelyek végül nem ritkán kapcsolatok felbomlásához, munkahelyek elvesztéséhez, családon belüli erőszakhoz és öngyilkossághoz is vezethetnek.

Az intézet vezérigazgatója meglehetősen durván fogalmaz, mely szerint "Ausztrália szabadjára engedte a szerencsejáték-ipart, és a szerencsejátékosok, családjaik és a szélesebb közösség megfizeti az árát".

A top10 legtöbbet bukó nemzet (felnőtt lakosságra vetítve, ausztrál dollárban) - Fotó: Grattan Institute

 

Érdekesség, hogy a szigetországban rengeteg slot automata található kaszinókon kívül, az ország külvárosaiban például több a nyerőgép, mint nyilvános WC, ATM vagy postafiók, ráadásul különösen elterjedtek a leghátrányosabb helyzetű közösségekben.

A nyerőgépek mellett az online sportfogadás felel még az ausztrálok veszteségeiért a leginkább.

A riport sajnos nem tér ki arra, hogy Magyarország hányadik helyet foglalja el, mindenesetre ezen a kétes megítélésű toplistán Írország a 4., Olaszország a 6., Norvégia a 8. és Izland a 10. A dobogóra még két ázsiai ország, Hong Kong és Szingapúr fért fel, amely nem csoda, hiszen mindkettő igen nagy szerencsejáték-nagyhatalomnak számít.

A Grattan Institute jelentése több pozitív európai példával szemlélteti, hogy egyes országok milyen jól megoldották a szerencsejáték szabályozását, így például napi, havi vagy éves limiteket vezettek be a különböző gépek esetében.