Keserű siker és füttykoncert Andorra ellen

A magyar labdarúgó-válogatott záró világbajnoki selejtezőjén 2-0-ra verte Andorrát Budapesten. A lefújást követően a közönség füttykoncerttel "búcsúztatta" a csapatot.

Vanczák és Szalai mellől Vieira fejelt - fotó: MTI
Kegyetlen volt az amszterdami mészárlás, de nem annyira, hogy titkon ne gondoltunk volna a továbbjutásra. Andorra ellen ugyanis borítékoltuk a három pontot, mellé pedig a hollandok valamint az észtek segítségét vártuk. Nagyon kevés néző gyűlt össze a Puskás Ferenc Stadionban, a drukkerek reakciója érthető volt, a romániai és a hollandiai rémálom után senkit sem hozott lázba a minimális matematikai esély.

Az első félidőben egy totálisan szétesett, bátortalan magyar csapat szenvedett a félamatőr andorraiakkal. A munka mellett futballozó vendégek viszonylag simán megúszták az első félidőt. Nikolics próbálkozott a legtöbbször, de igazi gólhelyzetet és egyértelmű fölényt nem tudtunk kialakítani. Félóra után már zúgott a lelátóról az ébresztő. Pláne azt követően, hogy az andorraiak többször is feltűntek a magyar kapu előtt. Gól nélküli döntetlenre hoztuk le az első 45 percet.

Csábi József, a magyar válogatott megbízott szövetségi kapitánya:

"Nem túl jó játékkal, de győzelemmel zártuk ezt a sorozatot. Igazából reális a harmadik helyünk a csoportban. Nem örülök, de nem tartom lekicsinylendő eredménynek. Az elmúlt napok történései meglátszottak a csapat mostani játékán, és nem csak a hollandok elleni eredményre célzok".

A második félidőben nem fokoztuk a nyomást, ennek ellenére az 52. percben gólt szereztünk. Dzsudzsák balról adott be, Nikolics hét méterről a hálóba fejelt (1-0). A 71. percben Andorra egyenlíthetett volna, Martinez került gólhelyzetbe, jobbról, öt méterről tüzelt, Király hatalmas bravúrral védett. Hat perccel később növeltük az előnyt, Vanczák adott be balról, és menteni igyekvő Lima lábáról a hosszú sarokba pattant a labda (2-0). A lefújás után a közönség füttykoncerttel "jutalmazta" a magyar válogatottat, amely megköszönte a nézők jelenlétét, és gyorsan az öltözőbe sietett.

Hollandia 2-0-ra nyert Törökországban, míg Románia szintén 2-0-ra verte Észtországot. Az eredmények azt jelentik, hogy a románok a csoport második helyén zártak, és készülhetnek a pótselejtezőre, míg a mieink a harmadik helyet szerezték meg.