Spanyol Király Kupa

A Milan után a Real Madrid is megleckéztette a Barcelonát

• Barcsai Róbert

Kedden este fény derült a Spanyol Kupa döntőjének első résztvevőjének kilétére, hiszen a Barcelona és a Real Madrid lejátszotta az elődöntő visszavágóját. A madridi 1-1-et követően a Barcelona képtelen volt élni a lehetőséggel, hiszen a katalánok 3-1-es vereséget szenvedtek Cristiano Ronaldóéktól.

Ronaldo gólöröm

Könnyedén véget érhetett volna a Real Madrid szezonja a hazai fronton, hiszen a Spanyol Kupa elődöntőjének visszavágójára 1-1-es eredménnyel voltak hivatalosak Ronaldóék. A fővárosiak végül nem ijedtek meg a nehéz helyzettől, a katalánok pedig képtelenek voltak élni helyzeti előnyükkel.

A papírformának megfelelően a Barcelona kezdte bátrabban a találkozót, a katalánok néhány átlövéssel kísérleteztek a mérkőzés elején, ám gólra váltani egyiket sem sikerült. A 13. percben Piqué buktatta Ronaldót a Barcelona tizenhatosán belül, a bíró pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest a sértett, Ronaldo végezte el, aki laposan a bal sarokba lőtt, Pinto a másik irányba vetődött, így a Real Madrid megszerezte a vezetést (0-1). A félidő hátralévő részében a Barcelona az egyenlítésért harcolt, de Messiék nem tudtak mit kezdeni a madridiak feltolt védelmével. A katalánok igazán közel csak egyszer álltak az egyenlítéshez, a 39. percben Messi végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a lövése viszont centikkel elkerülte a kaput.

A második félidő eleje ismét a Barcelonáé volt, hiszen a katalánok előtt adódott néhány komoly lehetőség, ám mindegyik kimaradt. A hazaiak aztán annyira lendületbe jöttek, hogy ismét megfeledkeztek a védekezésről, az 57. percben Di María verte meg Puyolt, a lövését viszont Pinto még védeni tudta. A kipattanó labdát aztán Ronaldo szelídítette meg, aki kíméletlenül a kapuba bombázott (0-2). 11 perccel később egy hasonló kontrát követően szöglethez jutottak a vendégek. A középre ívelt labdára Varane csapott le, a madridiak védőjének fejesét követően a labda a felső lécről a kapuba pattant (0-3). Ezzel gyakorlatilag eldőlt a továbbjutás sorsa, ám a Barcelona természetesen még hajtott a szépítésért. Ez végül össze is jött, a 89. percben Iniesta emelte át a védőket, Jordi Alba pedig kiválóan használta ki a lehetőséget, a bal oldalról a hosszú alsóba lőtt (1-3).

Néhány napon belül tehát két kellemetlen pofonba is belenézett a Barcelona, így könnyen lehet, hogy a katalánoknak "csak" a bajnokság marad, ám ne feledjük, Messiék előtt még mindig ott a javítási lehetőség a Milan elleni BL-párharcban. A Real Madrid a keddi sikerével bejutott a Király Kupa fináléjába, így Ronaldóék idén is rangos trófeáért harcolhatnak.

Barcelona-Real Madrid 1-3 (0-1)
Király Kupa, elődöntő, visszavágó (első mérkőzés: 1-1, összesítésben 2-4)
Camp Nou, vezeti: Alberto Undiano Mallenco
Barcelona: Pinto – Alves, Piqué, Puyol, Jordi Alba – Busquets, Xavi (Thiago 73.), Fabregas (David Villa 59.) – Iniesta, Pedro (Tello 71.), Messi.
Real Madrid: Diego López - Arbeloa, Sergio Ramos, Varane, Coentrao - Xabi Alonso (Essien 84.), Khedira; Di María, Özil (Pepe 78.), Cristiano Ronaldo - Higuaín (Callejón 71.)
Gólszerző: Jordi Alba (89.) Ronaldo (13. - büntető, 57.), Varane (68.)
Sárga lap: Piqué (13.), Puyol (41.), ill. Arbeloa (38.)
Kiállítva: -

Vége a mérkőzésnek!

93. perc: Talán a meccs utolsó momentuma: David Villa kerülhetett volna helyzetbe, az indítás viszont hosszúnak bizonyult.

90. perc: Három perc a ráadás.

89. perc: GÓÓÓL! Iniesta emelte át a madridi védősort, a beinduló Jordi Alba a bal oldalról laposan a hosszúba lőtt. 1-3!

88. perc: Iniesta szépíthetett volna, de a lövése elkerülte a kaput.

85. perc: Kisebbfajta kakaskodás alakult ki a pályán, a játékvezető viszont gyorsan rendet tett.

84. perc: Xabi Alonso hagyja el a játékteret, Essien kap lehetőséget.

83. perc: Ronaldo lódult meg, Pinto viszont résen volt, és védte a portugál lövését.

82. perc: David Villa volt lesen.

81. perc: Thiago volt szabálytalan Ronaldóval szemben.

78. perc: Pepe veszi át Özil helyét.

78. perc: Iniesta szöktette Tellót, Diego López védett, ráadásul a bíró sípja is megszólalt, les miatt.

77. perc: Barcelona-szöglet után ismét a helyükön voltak a védők.

75. perc: Középen próbálkoztak a hazaiak, de a madridi védők jól zártak.

73. perc: Xavi is leült, Thiago érkezett a helyére.

Madridi gólöröm

72. perc: Messinek sem fújták be a tizenegyest.

71. perc: Pedro is elhagyta a játékteret, Tello vette át a helyét.

71. perc: Higuaín le, Callejón be.

68. perc: GÓÓÓL! Egy jobboldali szöglet után Varane érkezett középen, a fejesét követően a labda a felsőlécről a kapuba pattant. 0-3!

67. perc: Kettő a kettő ellen mehetett a Real Madrid, Piqué viszont sorsdöntő pillanatban szerelte Özilt.

64. perc: Messi kereste Piquét, a labdája viszont hosszú volt.

63. perc: Pedro szerzett labdát, majd elesett a madridiak tizenhatosan belül, a büntető megint elmaradt.

62. perc: Pintónak kellett mentenie Ronaldo elől.

61. perc: Egy hosszú indítás után Diego Lópeznek a saját tizenhatosa előtt fejjel kellett mentenie.

59. perc: Fabregas helyét David Villa vette át.

57. perc: GÓÓÓL! Lendületből támadhatott a Real Madrid, Di María verte meg Puyolt, és bár a lövését Pinto még hárította, a kipattanót Ronaldo szedte össze, aki kíméletlenül bombázott a kapuba. 0-2!

56. perc: Egy hazai szögletet követően Iniesta lövését Sergio Ramos blokkolta.

55. perc: Ronaldo adott volna be balról, Piqué szögletre mentett.

54. perc: Sergio Ramos kapott egy rúgást Messitől, szabadrúgás kifelé.

52. perc: Kis túlzással Barcelona előtt a teljes első félidő alatt nem adódott annyi lehetőség, mint most, szűk egy perc alatt. A nagy fejetlenségben Diego López mutatott be egy óriási bravúrt, majd a védők szögletre tisztáztak.

50. perc: Nagy helyzet Coentrao előtt, de Pinto védeni tudott.

48. perc: Dani Alves és Ronaldo csatájából előbbi jött ki győztesen, Pinto végezte el a kirúgást.

47. perc: Messi gyorsított öt védő között, a többség győzött.

46. perc: A Real Madrid indította útjára a játékszert a második félidőben.

A papírformának megfelelően a Barcelona kezdte bátrabban a találkozót, a katalánok néhány átlövéssel kísérleteztek a mérkőzés elején, ám gólra váltani egyiket sem sikerült. A 13. percben Piqué buktatta Ronaldót a Barcelona tizenhatosán belül, a bíró pedig büntetőt ítélt. A tizenegyest a sértett, Ronaldo végezte el, aki laposan a bal sarokba lőtt, Pinto a másik irányba vetődött, így a Real Madrid megszerezte a vezetést (0-1). A félidő hátralévő részében a Barcelona az egyenlítésért harcolt, de Messiék nem tudtak mit kezdeni a madridiak feltolt védelmével. A katalánok igazán közel csak egyszer álltak az egyenlítéshez, a 39. percben Messi végezhetett el szabadrúgást a tizenhatos előteréből, a lövése viszont centikkel kerülte el a kaput.

Vége az első félidőnek!

45. perc: A hazaiak adtak el rossz helyen egy labdát, de a fővárosiak képtelenek voltak kapura lőni, Di María löketébe ugyanis Fabregas lépett bele.

43. perc: Jordi Alba kapott labdát a jobb szélen, szögletet harcolt ki. A sarokrúgás után a vendégek jöhetnek szabadrúgással.

42. perc: Jordi Alba volt lesen.

40. perc: Puyol is besárgult.

39. perc: Messi vállalta el a szabadrúgást, az argentin a sorfal mellett csavart, a lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

37. perc: Arbeloa kapott sárga lapot Iniesta buktatásáért, veszélyes helyről jöhet a Barcelona.

36. perc: Kiváló helyzet adódott a Barcelona előtt, de Messi labdája elakadt egy védőben. Nem sokkal később Pintónak kellett védenie a másik oldalon.

34. perc: Pedro hosszan tolta meg a labdát a Real tizenhatosán belül, Xabi Alonso lökte őt, a bíró sípja néma maradt.

33. perc: Daniel Alves ívelt középre, Diego López viszont résen volt, és Messi elől lehúzta a labdát.

31. perc: Gyengén védekezett a Barcelona, Ronaldo került helyzetbe, a levágódó lövés Pinto kezében landolt.

31. perc: Daniel Alves tálalt a középen álló Fabregashoz, aki viszont nem találta el a labdát.

28. perc: Higuaín volt lesen, nagy ziccerbe kerülhetett volna.

Alex Ferguson

27. perc: Iniesta tüzelt a tizenhatos előterének bal oldaláról, a löket viszont mellé ment.

26. perc: Fabregas kapott kiváló labdát a tizenhatoson belül a bal oldalon, de a beadására nem érkezett senki. Az ellentámadásból Ronaldo lódulhatott volna meg, Daniel Alves azonban szerelte őt.

23. perc: Ronaldo ismét kísérletezett, Pinto magabiztosan védett.

22. perc: Messit szerelte Khedira a tizenhatos előterében.

21. perc: Ronaldo átlövéssel próbálkozott, a portugál viszont nem találta el a kaput.

18. perc: Ronaldót a hatalmas távolság sem riasztotta el, kapura küldte a labdát, amely jócskán elkerülte azt.

18. perc: Daniel Alves buktatta Ronaldót, szabadrúgással jöhetnek a vendégek.

16. perc: A Barcelona végezhetett el szögletet, a védők tisztázni tudtak.

15. perc: A Barcelona is büntetőhöz juthatott volna, ám a bíró sípja néma maradt.

13. perc: GÓÓÓL! A sértett értékesítette a büntetőt, Ronaldo laposan lőtt a bal sarokba. 0-1!

12. perc: Ronaldót buktatta Piqué a tizenhatoson belül, büntetőhöz jutott a Real Madrid. A Barcelona védője besárgult.

Piqué és Ronaldo

9. perc: Khedira kereste Ronaldót egy hosszú labdával, Daniel Alves nagyot mentett.

7. perc: Fabregas lőtt a tizenhatos előteréből, a labda a kapus ölében landolt.

6. perc: Di María indította Higuaínt, a passz azonban túl hosszú volt.

5. perc: Ronaldo kerülhetett volna helyzetbe, de lesen állt a portugál.

4. perc: Egy jobboldali szabadrúgást Xavi ívelt középre, Puyolnak viszont kicsit magas volt a labda.

2. perc: Pedro forgatta Coentraót a jobboldali alapvonalnál, Messi a röviden kapta a labdát, a hosszú sarok mellé lőtt.

1. perc: Iniesta kísérletezett távolról, a lövése elkerülte a kaput.

1. perc: A Barcelona kezdte a találkozót.

20:59 - Érkeznek a csapatok!

20:57 - Ha nincs Digisportod, nézd az egyik fogadóirodánál a mérkőzést!

20:52 - Mourinho végül nem Di Maríát, hanem Pepét hagyta ki a kezdőből!

20:51 - Még nem késő élesíteni a fogadásokat!

20:50 - Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Barcelona-Real Madrid Spanyol Kupa-elődöntő!

Spanyol Kupa, elődöntő, visszavágó (első mérkőzés: 1-1)