Bajnokok Ligája

Sidibe mindkét kapu előtt eredményes volt - döntetlent játszott a Loki

A magyar bajnok DVSC-TEVA biztató eredményt ért el: 1-1-re végzett a BATE Boriszov vendégeként a Bajnokok Ligája selejtezőjének 3. fordulójában.

Sidibe mindkét kapuba betalált

Nem indult nagy iramban az összecsapás, amit a Debrecen egy csatárral, Adamo Coulibalyval kezdett. Ez alapvetően meghatározta a Loki támadójátékát, mivel a francia csatár csak szenvedett a fehérorosz védők szorításában. A BATE sem esett neki a vendégeknek, próbáltak higgadtan játszani Gorbunovék. A fehéroroszok sztárja természetesen Hleb volt, aki majd' minden támadásban benne volt, bár látszott rajta, hogy még nincs topformában. A félidő második felében már nagy fölényben játszott a Boriszov, a végén pedig Mozolevszkij 7 méterről leadott lövésénél óriási bravúrra volt szüksége Verpecznek.

A második félidőt kicsit bátrabban kezdte a Debrecen, amihez Kondás Elemér cseréje is kellett. A sárga lapos Luis Ramos helyett ugyanis behozta a támadó Ibrahima Sidibét, akivel egyből megélénkült az előrejáték. A 67. percben tulajdonképpen az első és egyetlen helyzetét gólra váltotta a Loki: Coulibaly fordult le Simicsről a középvonalnál, és elindult a kapu felé, középre adását pedig Sidibe 11 méterről higgadtan váltotta gólra (0-1). A bekapott gól után óriási erőkkel támadott a BATE, Sidibének kétszer is ziccerben kellett hárítania a saját kapuja előtt. Azt is meg kell említeni, hogy a játékvezető minden alkalmat megragadott arra, hogy jó szabadrúgás-helyzetbe hozza a hazai játékosokat. Végülis a hosszabbításban góllá érett a fehérorosz fölény: Pavlov középre ívelése Máté fején csúszott meg, Sidibe combjáról pedig a kapuba pattant a labda (1-1). Összességében igazságosnak mondható a döntetlen, akkor is, ha a végén balszerencsés gólt is kapott Kondás Elemér csapata. A jövő hét keddi nyíregyházi visszavágó előtt így is a Debrecen van jobb helyzetben, amely kiharcolhatja helyét a playoff-körben.

Selejtező, 3. forduló, 1. mérkőzés
BATE Boriszov (fehérorosz)-Debrecen
Boriszov, Városi Stadion, Vezeti: Sascha Kever (svájci)

BATE Boriszov: Gorbunov - Jurevics, Radkov, M. Simics, Bordacsev - Lihtarovics (Rudik, 56.), A. Hleb (Vasziljuk, 74.), Volodko - Koncevoj (A. Pavlov, 56.), Rogyionov, Mozolevszkij. Vezetőedző:  Viktor Goncsarenko

Debrecen:  Verpecz - Nikolov, Simac, Mészáros, Korhut - L. Ramos (Sidibe, 59.), Varga J. - Bódi Á., Szakály P., Rezes L. (Yannick, 78.) -  Coulibaly (Máté P., 86.). Vezetőedző: Kondás Elemér
Gólszerzők:: Sidibe (93. - öngól), ill. Sidibe (67.)

RÉSZLETES TUDÓSÍTÁS

93. perc: Vége a mérkőzésnek!

93. perc: GÓL! Egyenlített a BATE Boriszov. Pavlov szabadrúgása pattant be Sidibéről (1-1).

92. perc: Ismét Varga József a főszereplő, ő kapott sárga lapot kakaskodásért.

91. perc: Varga dobta bele magát a lövésbe.

91. perc: Közvetett szabadrúgás a BATE javára 15 méterről, miután Verpecznél volt túl sokat a labda a kezében.

90. perc: Rogyionov lövését védte magabiztosan Verpecz.

89. perc: Simics lövése pattant le Sidibéről, szöglet jöhet.

88. perc: Korhut kapott egy sárgát, még a középpályán szabálytalankodott.

87. perc: Volodko vehette át üresen a labdát, de szerencsére lecsúszott a lábáról a lövés.

86. perc: Adamo Coulibaly helyett Máté Péter a a pályán a Lokiban.

85. perc: Verpecz jött ki remek ütemben és felszedte a labdát a támadó elől.

84. perc: Pavlov szabadrúgását fejelte ki Sidibe, de újra a BATE jöhet szabadrúgással.

83. perc: Varga állította meg a jobb oldali hazai akciót úgy, hogy a mieink jöhetnek kirúgással.

81. perc: Bódi ugratta volna ki a bal oldalon futó Yannickot, kicsit azonban hosszú volt a labda.

80. perc: Coulibalyt döntötték fel, kis levegőhöz jut a magyar bajnok.

78. perc: Rezes helyett Yannick a pályán a Debrecennél.

77. perc: Rudik gólba tartó lövését vágta ki Sidibe, majd a Pavlovnak szánt indítás volt hosszú.

76. perc: Újabb szöglettel jöhetnek a hazaiak, miután Coulibaly nem tudta megtartani a labdát.

74. perc: Hleb helyett Vasziljuk a pályán a csatársorban.

74. perc: Mozolevszkij bal oldalról leadott lövése szállt kapu fölé.

73. perc: Simics maradt lesen, így hiába lőtt kapura, már visszafújta a bíró a helyzetet.

72. perc: Szorongat a BATE, három szögletet végezhetnek el egymás után.

71. perc: Jurjevics beadását bokszolta ki a magyar kapus.

70. perc: Rudik lőtt 25 méterről, Verpecz biztosan fogta a labdát.

67. perc: GÓÓÓÓL!!!!Vezet a Loki!!!Coulibaly fordult le Simicsről a középvonalnál és elindult a kapu felé, középre adását pedig Sidibe 11 méterről higgadtan váltotta gólra (0-1).

66. perc: Korhut beadását blokkolta Simics.

64. perc: Gorbunov fogta meg Rezes beadását magabiztosan.

64. perc: Coulibaly verte meg védőjét a bal oldalon, majd húzott befelé, de középre adását hatástalanították.

62. perc: A Debrecen legalább egy percig birtokolta a labdát, mire Pavlov rúgta fel Vargát.

60. perc: Korhut jobb oldali szögletét húzta le Gorbunov.

59. perc: Szakály emelt be bal oldalról egy labdát, a kapus csak kiütni tudta.

58. perc: A sárga lapos Ramos is lejött, Sidibe a helyén.

56. perc: Kettős csere a hazaiaknál: Koncevoj helyett Pavlov, Lihtarovics helyett Rudik a pályán.

55. perc: Simics egy méterrel csavart a jobb oldali kapufa mellé.

55. perc: Varga rúgta fel Hlebet, jó helyről jár szabadrúgás a BATE-nak.

54. perc: Egy ellentámadást vezethetett volna egy labdaszerzés után a DVSC, de Coulibaly kicselezte magát az oldalvonalon.

52. perc: Coulibaly harcolt ki egy szabadrúgást háttal a kapunak, de Bódi beadását kifejelték.

50. perc: Egy szép akció végén Korhutot szerelték az alapvonalnál, jöhetett a DVSC szöglete, ami nem jelentett komoly veszélyt.

49. perc: Verpecz ütött középre egy jobb oldali Koncevoj-beadást, Ramos azonban felszabadított.

48. perc: Coulibaly veszítette el az oldalvonal mellett a labdát.

46. perc: A Debrecen kezdte meg a második félidőt.

45+1. perc: Vége a félidőnek! A nem túl magas színvonalú mérkőzésen egy ideig egyenrangú partner volt a Debrecen, ám a félidő végén a hazaiak több ziccert is ki tudtak alakítani. Sajnos, a Loki támadójátéka gyakorlatilag egyenlő a nullával.

45. perc: Újabb ziccert hagyott ki a hazai csapat. Bordacsov, ment el a jobb oldalon, középre gurítását Mozolevszkij 7 méterről lőtte kapura, Verpecz földöntúli bravúrral tolta fölé a labdát.

45. perc: Korhut góltól mentette meg a csapatot, a gólhelyzetben kiugró BATE-játékost szerelte hátulról.

44. perc: Mészáros adott el egy labdát a tizenhatos előterében, de Rogyionov nem tudott lövéshez jutni.

43. perc: Coulbalyt rúgták fel a felezővonalnál, jöhet a Debrecen.

40. perc: Mozolevszkij fejese kerülte el a kaput egy remek jobb oldali beadás után.

38. perc: Koncevoj jobb oldali szabadrúgása jelentett veszélyt a kapu előtt, de mindenki előtt elment a labda.

38. perc: Ramos rántotta le Hlebet, szerencsére megússza lap nélkül.

35. perc: Volodko lövésszerű beadása szállt fölé, nem kellett beavatkoznia a magyar kapusnak.

34. perc: Verpecz jött ki a kapujából egy hosszú indításra.

32. perc: Volodkót rúgta fel Ramos hátulról, amiért sárga lapot kapott.

31. perc: Mozolevszkijt rúgta fel Nikolov az oldalvonal mellett.

30. perc: Hlebet szerelte le a tizenhatoson belül Mészáros, majd Simac hatástalanított egy beadást fejjel.

27. perc: Nikolov lábára léptek rá, ápolni kell a magyar védőt.

26. perc: Hleb indítását sikerült lefülelnie Korhutnak.

Eltelt az első félidő fele, eddig egyenrangú partner a magyar csapat, bár az egytámadós felállással a támadásokat mintha feladná.

24. perc: Koncevoj beadását sikerült kifejelnünk, majd Rogyionov próbálta fejjel bevenni a kaput, Verpecz magabiztosan védett.

22. perc: Hlebet most Ramos vágta fel a középvonalnál.

20. perc: A szabadrúgást Korhut tekerte kapura ballal, a kapus másodszorra tudta fogni.

19. perc: Volodko vágta föl Bódit a jobb oldalon, szabadrúgással jöhet a DVSC.

17. perc: Mozolevszkij léphetett ki ziccerben, de szerencsére nem tudta átvenni a labdát.

15. perc: Varga jobb oldali beadását szedte le Gorbunov Coulibaly elől.

14. perc: Nikolov szabadrúgása volt hosszú Vargának, a labda kigurult az alapvonalon.

12. perc: Mészáros adta haza röviden a labdát, Verpecz csak az oldalvonalon túlra tudott felszabadítani.

10. perc: Hlebet sikerült szerelnie Nikolovnak a tizenhatos előterében, az ellentámadásból Rezest is megállítják.

9. perc: Szép összjáték után Volodko lőtt kapura 20 méterről, de nem talált célt. A szögletet követően is veszélyes helyzet alakult ki, Simics fölé lőtt.

7. perc: Ramos csúszott rá csúnyán Hleb lábára, de szerencsére nem kapott lapot.

5. perc: Mészáros előreívelése jó volt Rezesnek, aki azonban nem tudta jól átvenni a labdát.

3. perc: Rogyionov maradt lesen, így a mieink jöhetnek szabadrúgással.

1. perc: Korhut indította Rezest a bal oldalon, de a labda kicsit hosszú volt.

1. perc: A hazaiak kezdték a mérkőzést.

17.52 - "Meglepett minket, hogy Hleb ideigazolt, de nem lehet egyszerű neki a beilleszkedés, mert nem játszott még ebben a csapatban. Az edzőkolléga eldönti, milyen formában van, de természetesen nagyon jó játékosnak tartom, akire figyelni kell - mondta Kondás Elemér, a DVSC szakvezetője a BATE elleni meccs előtt a csapat honlapjának. - Olyan eredményt szeretnénk elérni, amivel van esélyünk a visszavágón a továbbjutásra. Jó lenne gólt lőni, és lehetőleg kerüljük el, hogy kapjunk. A BATE nagyon jó csapat, fegyelmezett, agresszív futballt játszik, nem véletlenül szerepelt a Bajnokok Ligája és az Európa-liga csoportkörben. Vannak nagyon jó labdarúgóik, így nagyon nehéz mérkőzésre számítok, de minden csapatnak van olyan pontja, amely sebezhető, igyekszünk ezt a pontot megtalálni."