Magyar Kupa

A Fradi hatot, a Haladás hetet, a Videoton nyolcat vágott

Az élvonalbeli csapatok kivétel nélkül továbbjutottak a Magyar Kupa 2. fordulójának szerdai játéknapján.

A bajnokságban éllovas Videoton, valamint a Nyíregyháza is nyolcgólos győzelmet aratott. A fehérvári gárda a megyei I-es Kunszállást, utóbbi csapat a megyei II-es Győrsövényházt verte. A Kecskemét hátrányból fordítva győzött és jutott tovább a másodosztályú Zalaegerszeg vendégeként.

A Győri ETO 3-0-ra nyert Putnokon (III.), a Diósgyőr 4-0-ra Iváncsán (megyei I.), a Debrecen a hasonló kaliberű Mórahalom együttesét fektette két vállra (0-6). A Haladás úgy nyert 7-0-ra a Fertőszentmiklós (megyei II.) vendégeként, hogy a szünetben még 0-0-t mutatott az eredményjelző. A felszámolástól fenyegetett PMFC-Matias a Szeolt múlta felül 4-1-re.

A nap utolsó mérkőzésén a Ferencváros az Urbán Flórián dirigálta, megyei I-es Vecséssel csapott össze a REAC pályáján. Thomas Doll egyáltalán nem tartalékos csapatot küldött a pályára, ennek ellenére a zöld-fehéreknek az első félidőben csak egyetlen komoly helyzetük volt, de akkor Busai Attila a kapusba lőtte a labdát. A Fradi nem tudott mit kezdeni a jól tömörülő vecsésiekkel. A szünet után egészen más tempóban focizott az FTC, és néhány perc leforgása után megszerezte a vezetést Lauth révén. Ezzel megtörték ellenfelüket a vendégek, Kukurozovic, Böde és Busai is betalált, Böde triplázott. A zöld-fehér tábor a hajrában szimpatikusan biztatta a vecsésieket, amit a hangosbeszélőn keresztül köszönt meg a műsorközlő. A 88. percben Petruska Csaba szép szabadrúgásgóllal szépített. 6-1-re nyert a Fradi.

Magyar Kupa, 2. forduló (a 32 közé jutásért)*:
*mlsz.hu alapján
Kunszállás SE (megyei I.)–Videoton 0–8 (0–4)
Gólszerző: Nagy Zs. a 19., Feczesin a 22., Trebotic a 26., Pajac a 27., Pajac a 61., Sakla a 80., Feczesin a 83., Feczesin (11-esből) a 88. percben

Győrsövényház (megyei II.)–Nyíregyháza Spartacus 0–8 (0–6)
Gólszerző: Pekár az 5., Pekár a 8., Lázár B. (11-esből) a 12., Molnár M. a 30., Pekár a 32., Lázár a 39., Lázár a 48., Patály a 84. percben

Iváncsa (megyei I.)–DVTK 0–4 (0–2)
Gólszerző: Griffiths a 16., Griffiths a 34., Grumics a 46., Bognár I. a 76. percben

SZEOL SC (III.)–PMFC 1–4 (1–3)
Gólszerző: Faragó B. a 27., ill. Mohl (11-esből) a 4., Kővári a 9., Kővári a 37., Fröhlich az 57. percben

Putnok (III.)–Győri ETO 1–3 (1–2)
Gólszerző: Madarász a 32., ill. Strestík a 8., Strestík a 13., Pátkai a 80. percben

Mórahalom (megyei I.)–DVSC-Teva 0–6 (0–3)
Gólszerző: Bereczki a 6., Bereczki a 37., Berdó a 40., Volas a 66., Gonda (öngól) a 75., Tisza a 83. percben

Zalaegerszegi TE (II.)–Kecskeméti TE 2–3 (1–0)
Gólszerző: Délczeg a 45., Délczeg (öngól) a 47., Bebeto az 59., Balázs Zs. a 84., Vittman a 89. percben

Fertőszentmiklós (megyei I.)–Szombathelyi Haladás 0–7 (0–0)
Gólszerző: Gaál az 52., Németh M. a 68., Zamostny a 72., Gyurján a 73., Zamostny a 78., Gyurján a 80., Gyurján a 88. percben

Vecsés (megyei I.)–Ferencváros 1–6
Gólszerző: Petruska a 88., ill. Lauth a 47., Kukurozovic az 57., Böde a 62., Böde a 87., Böde a 90., Busai a 73. percben

Kazincbarcika (III.)–REAC (III.) 4–1
Gólszerző: Sárközi 6., Nehéz 10., 43., 57., ill. Csiszár 72.

Sajóbábony (megyei I.)–Nőtincs (megyei I.) 2–1
Gólszerző: Erdei 20., Bazsányi 89., ill. Schwarcz 23.

Szerencs (megyei II.)–ESMTK (III.) 0–10
Gólszerző: Szabó G. 7., 13., Áder 25., 52., Farkas 34., Böröczky 35., 38., Mile 42., Kiss D. 58., Torkos 76.

Kisvárda (III.)–Cegléd (II.) 2–0
Gólszerző: Módis 85., Nagy R. 90.

Jászapáti (megyei I.)–Gyula (III.) 3–1
Gólszerző: Németh T. 49., Kotula 56., Benedek 57., ill. Bondár 50.

Sárosd (megyei II.)–Salgótarjáni BTC (III.) 1–2
Gólszerző: Gál 65., ill. Olasz 16., Privigyei 30.

Csepel (III.)–Szolnoki MÁV (II.) 3–4
Gólszerző: Balogh Z. 10., Bodnár R. 25., Juhász L 70., ill. Vári 36., Urbin 38., Zsolnai 53., Hamar 80.

Bajai LSE (III.)–Soroksár (II.) 1–4
Gólszerő: Harnos 7., ill. Kocsis 14., 82., Szabó R. 27., Péter 73.

Kozármisleny (III.)–Balmazújváros (II.) 2–1
Gólszerző: Lauer 69., 90., ill. Batizi 63.

Celldömölk (megyei I.)–FC Ajka (II.) 0–4
Gólszerző: Szabó Zs. 9., 80., Sowunmi 32., Németh L. 90.

Ikarus BSE (megyei I.)–Csákvár (II.) 1–5
Gólszerző: Molnár I. 54., ill. Varga Z. 8., Horváth R. 25., Domonkos 42., Molnár Cs. 79., 90.

Balatonfüred (III.)–Vác (III.) 1–2
Gólszerző: Szabó L. 22., ill. Gulyás 66., Fábri 69.

Soltvadkert (megyei I.)–BKV Előre (III.) 1–6
Gólszerző: Csernik 42., ill. Schmidt 14., Dobó 32., Babos 56., 58., Juhász M. 78., 82.

Bölcske (III.)–Gyirmót (II.) 0–5
Gólszerző: Tóth N. 3., 7., Illés 41., Paku 54., Andorka 90.