Bajnokok Ligája

A Bayern Barcelonában is mészárolt, kiütéssel jutott a döntőbe

• Barcsai Róbert

A Borussia Dortmund után a Bayern München is bejutott a Bajnokok Ligája fináléjába, a bajorok ugyanis szerdán, az elődöntő barcelonai visszavágóján is nyerni tudtak a katalánok ellen. Ez azt jelenti, hogy a Bayern 7-0-s összesítéssel búcsúztatta el a Barcát.

Bayern-gólöröm

Ahhoz képest, hogy a Barcelona összesítésben 4-0-s hátrányból kezdte a mérkőzést, az első félidőben közel sem azt kaptuk, amit a katalánoktól várhattunk volna. A hazaiak ugyanis csak egy-egy távoli bombával tudtak veszélyeztetni, ezzel szemben a németeknek komoly lehetőségeik voltak. Hogy egyiket sem sikerült gólra váltaniuk, arról elsősorban Piqué tehet, aki több alkalommal is az utolsó pillanatban mentett a támadók elől.

A szünet után annyiban változott a kép, hogy a vendégek képesek voltak kihasználni a lehetőségeiket. A 48. percben Robben a szokásos mozdulatsora után jobbról kilőtte a hosszút, amivel gyakorlatilag el is döntötte a párharc sorsát (0-1). Ez azonban nem volt elég a németeknek, hiszen azt követően, hogy Xavi és Iniesta is csatlakozott a kispadon ülő Messihez, további két gólt szereztek. A 72. percben Ribéry beadásába az addig hősiesen védekező Piqué ért bele rosszul, amelynek öngól lett az eredménye (0-2), majd négy perccel később a francia ismét jól adott be, Müller pedig remek fejessel adta meg a kegyelemdöfést a katalánoknak (0-3).

A Bayern München tehát 7-0-s összesítéssel jutott a Bajnokok Ligája fináléjába, ahol majd a Borussia Dortmund lesz az ellenfele. Érdekesség, hogy a két német gigász a hétvégén bajnokin csap majd össze.

FC Barcelona-Bayern München 0-3 (0-0)
Bajnokok Ligája-elődöntő, visszavágó
Barcelona, Camp Nou vezette: Skomina (szlovén)
FC BARCELONA: Valdés - Alves, Piqué, Bartra (Montoya 87.), Adriano - Xavi (Alexis Sánchez 55.), Song, Iniesta (Thiago Alcantara 64.) - Pedro, Villa, Fabregas.
BAYERN MÜNCHEN: Neuer - Lahm (Rafinha 77.), Boateng, Van Buyten, Alaba - Martínez (Timoscsuk 74.), Schweinsteiger (Luiz Gustavo 66.) - Robben, Müller, Ribéry - Mandzukic.
Gólszerzők: Robben (48.), Piqué (72.-öngól), Müller (76.)
Sárga lap: Daniel Alves (45.), Piqué (79.) ill. Robben (32.)
Továbbjutott a Bayern München, 7-0-s összesítéssel.

Vége a mérkőzésnek!

90. perc: Egy perc lesz a ráadás.

88. perc: Rafinha lőtt, mellé.

87. perc: Bartra hagyta el a játékteret, Montoya kapott lehetőséget.

86. perc: Fabregas passza után David Villa lőtt, pontosan Neuer ölébe.

81. perc:  David Villa harcolt ki szögletet, majd Bartra fejese kerülte el a kaput.

79. perc: Piqué kapott sárgát.

77. perc: Lahm is lejött, Rafinha váltotta.

76. perc: GÓL!!! Ribéry ismét meglépett a balon, a beadást pedig Müller fejelte be. 0-3!

74. perc: Javi Martínezt lecserélték, Timoscsuk kapott lehetőséget.

74. perc: David Villa fejelhetett, de a labda csak a felsőlecet súrolta.

72. perc: GÓL!!! Luiz Gustavo ugratta ki a beinduló Ribéryt, a francia játékos középre tette a játkészert, amelybe Piqué balszerencsésen ért bele, amelynek öngól lett az eredménye 0-2!

70. perc: Egy Bayern-kontra végén Robben növelhette volna a vendégek előnyét, de szerelték őt.

66. perc: Cseréltek a bajorok is, Schweinsteiger helyére Luiz Gustavo állt be.

Arjen Robben

65. perc: Iniesta is elhagyta a játékteret, Thiago Alcantara vette át a helyét.

64. perc: Alaba veszített labdát a tizenhatos előterében, de Sanchez beadásába még bele tudott lépni, szöglet.

63. perc: Pedro beadását Alaba tisztázta, majd Iniesta lövésébe is beleléptek a bajorok.

61. perc: A bajorok olléznak, majd Alaba lő mellé.

59. perc: Iniesta beadásába Boateng lépett bele.

55. perc: Xavi helyére Alexis Sánchez állt be.

55. perc: Egy látványos Bayern-kontra végén Robben belsőzött mellé.

52. perc: Újabb Villa-löket, ezúttal mellé.

51. perc: David Villa lőtt, Martínez blokkolt.

48. perc: GÓL!!! Arjen Robben kapott remek labdát a jobb oldalon, majd befelé húzott. A holland szokásához híven bemutatott egy cselt, majd két védő között a hosszú felsőbe csavart. 0-1!

47. perc: Kontrázhatott a Bayern, Bartra fontos mentést mutatott be.

46. perc: A Barcelona kezdte a második félidőt, Messi továbbra is a padon ül.

Ahhoz képest, hogy a Barcelona összesítésben 4-0-s hátrányból kezdte a mérkőzést, az első félidőben közel sem azt kaptuk, amit a katalánoktól várhattunk volna. A hazaiak ugyanis csak egy-egy távoli bombával tudtak veszélyeztetni, ezzel szemben a németeknek komoly lehetőségeik voltak. Hogy egyiket sem sikerült gólra váltaniuk, arról elsősorban Piqué tehet, aki több alkalommal is az utolsó pillanatban mentett egy-egy támadó elől. Nagy kérdés, hogy a második félidőben beáll-e Messi, illetve, hogy egy játékrész alatt le lehet-e dolgozni a négygólos hátrányt?

Vége az első félidőnek!

45. perc: Daniel Alves és Schweinsteiger ütközött, előbbi besárgult.

40. perc: Adriano lőtt a tizenhatos előteréből, Neuernek azonban nem okozott gondot.

38. perc: Ribéry húzott volna el a szélen, a védők bedobásra tisztáztak.

35. perc: Robben lövésébe Song lépett bele.

34. perc: Iniesta lövését blokkolták.

32. perc: Robben sárgult be.

31. perc: Látványos Barcelona-akciót láthattunk, Fabregas viszont nem bírt Lahmmal.

30. perc: Pedro beadása landolt Neuer ölében.

27. perc: Daniel Alves beadása után Xavi elé pattant a labda, de nem tudott betalálni.

26. perc: Piqué ismét ziccerben mentett, ezúttal Müller elől.

24. perc: Pedro kísérletezett átlövéssel, Neuer nagyot védett.

22. perc: Daniel Alves próbálkozott egy beadással, a labda a kapu mögött landolt.

19. perc: Gyönyörű Bayern-összjáték a tizenhatoson belül, Piqué nagyot mentett.

16. perc: Bartra szabálytalankodott Ribéryvel, Bayern-szabad következik.

15. perc: Alves lőhetett volna egy kiugratást követően, de inkább passzolt, rosszul.

13. perc: Adriano fejelt 17 méterről, természetesen eredménytelenül.

12. perc: Robben került óriási helyzetbe, de feleslegesen húzott meg egy cselt, így menteni tudtak a hazaiak.

10. perc: Xavi beadását követően Bartra fejese sikerült gyengén.

10. perc: Robben kezezett, Barcelona-szabadrúgás következik.

8. perc: David Villa kapott remek labdát, de képtelen volt kapura rúgni azt. Az ellentámadásból Lahm kísérletezett, de a lökete elakadt a védőkben.

Barcelona-szurkoló

5. perc: Neuer húzta le Daniel Alves beadását.

3. perc: Adriano lökte Robbent, a Bayern jöhet szabadrúgással.

1. perc: Müller kerülhetett volna helyzetbe, de lest mutatott a partjelző.

1.perc: A Bayern München kezdte a találkozót.

20:40 - A nap legnagyobb kérdése, hogy vajon mit tud a Barcelona Messi nélkül?

20:30 - Nem lesz egyszerű dolga a Barcelonának, amelynek 4-0-ról kell felállnia, ezzel Tito Villanova is tisztában van.

20:25 - Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Barcelona-Bayern München mérkőzés!

Barcelona, Camp Nou vezeti: Skomina (szlovén)