Bajnokok Ligája

A Milan sokkolta a világot, lenullázta a Barcelonát

• Barcsai Róbert

Szerda este a Barcelona is bemutatkozott a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakaszában, méghozzá a Milan vendégeként. A találkozó óriási meglepetéssel ért véget, hiszen a Milan lenullázta a Barcelonát, és 2-0-s előnnyel utazhat a visszavágóra.

Muntari gólöröm

Szerda este az utolsó két mérkőzést rendezték a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőinek odavágói közül. A nap rangadóját a Milan és a Barcelona vívta egymással, a találkozó pedig nem kis meglepetéssel ért véget...

Az első félidőben mindkét fél óvatosan kezdett, a Barcelonának gyakorlatilag helyzete sem volt, míg a Milan az első negyedóra végén El Shaarawy, majd Boateng révén is megszerezhette volna a vezetést, ám előbbi ziccerben hosszan tolta meg a labdát, utóbbi pedig képtelen volt eltalálni a kaput. A szünet közeledtével a Milan fáradni látszott, a Barcelona egyre többet birtokolta a labdát, Abbiatinak azonban így sem volt nehéz dolga.

A fordulás után az első nagy helyzetre egészen az 57. percig kellett várni, igaz, abból gól született. A Barcelona-tizenhatos előterében végezhetett el szabadrúgást a Milan, a legurított labdából Montolivo bombázott, ami előbb Jordi Albán, majd Muntari kezén pattant meg. A játékszer Boateng előtt landolt, aki habozás nélkül kilőtte a hosszú alsót (1-0). A vendégek a hátránytól függetlenül továbbra sem tudtak veszélyes helyzetet kidolgozni, sőt, a 81. percben a Milan tovább növelte előnyét. A nem sokkal korábban csereként beálló Niang indult meg a jobb oldalon, El Shaarawyhoz passzolt, aki látványosan, belsővel egyből továbbemelte a játékszert Muntarihoz, aki védő hiányában kíméletlenül a kapuba lőtt (2-0). A végjátékban Puyolnak még volt egy veszélyes fejese, de összességében a Barcelona önmagához képest gyenge napot fogott ki, és képtelen volt áthatolni a Milan védelmén.

A sokak által lesajnált Milan tehát kiválóan megállta a helyét a katalán együttes ellen, így a Barcelona rendkívül nehéz helyzetből várhatja a visszavágót.

Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, első mérkőzés
Milan-Barcelona 2-0 (0-0)
Milánó, San Siro, Vezeti: Craig Thompson (Derek Rose, Alasdair Rose)
Milan: Abbiati – Constant, Zapata, Mexés, Abate – Muntari, Montolivo, Ambrosini – El Shaarawy (Traoré 88.), Pazzini (Niang 75.), Boateng.
Barcelona: Víctor Valdés – Jordi Alba, Puyol (Mascherano 88.), Piqué, Daniel Alves – Fábregas (Alexis Sánchez 62.), Busquets, Xavi – Iniesta, Messi, Pedro.
Gólszerző: Boateng (57.), Muntari (81.)
Kiállítva: -
Sárga lap: Mexés (25.), Traoré (90.), ill. Busquets (55.), Piqué (57.)

Vége a mérkőzésnek!

95. perc: Daniel Alves beadását Abbiati húzta le.

94. perc: Egy Barcelona-szabadrúgás után kontrázott a Milan, de a vendégek blokkolták Traoré lövését.

Balotelli és társai őrült ünneplésbe kezdtek a lelátón.

91. perc: Traoré ütközött Mascheranóval, sárga lap a jutalma.

91. perc: Daniel Alves beadását Zapata tisztázta.

90. perc: Öt perc ráadás következik.

88. perc: A vendégek is cseréltek, Puyol helyére Mascherano érkezett.

88. perc: Traoré érkezik El Shaarawy helyére.

87. perc: A sarokrúgást követően Puyol fejelhetett, mellé.

86. perc: Abate mentett szögletre.

81. perc: GÓÓÓL! A jobb oldalon kontrázott a Milan, Niang El Shaarawyhoz tette, aki rögtön továbbemelte a játékszert Muntarihoz, aki habozás nélkül a kapuba lőtt! 2-0!

80. perc: Xavi lövése nem sokkal ment fölé.

79. perc: Zapata szabálytalankodott Alexis Sánchezzel szemben, veszélyes helyről jön a Barcelona-szabadrúgás.

77. perc: El Shaarawy lódult meg a bal oldalon, Piqué szögletre mentett.

76. perc: Iniesta tüzelt a tizenhatos előteréből, a lövése nem sokkal ment mellé.

75. perc: Niang vette át Pazzini helyét.

73. perc: Xavi kapott labdát a tizenhatos előterében, pont középen, de Abate belelépett a passzába.

69. perc: Pazzini a kapunak háttal kísérletezett, Valdés magabiztosan védett.

69. perc: Jordi Alba vágott szögletre egy Milan-beadást.

65. perc: Pazzini és Puyol fejelt össze, előbbi ápolásra szorul.

63. perc: Messi próbálkozott szabadrúgásból, de nem találta el a kaput.

62. perc: Alexis Sánchez váltja Fábregast.

60. perc: Nagy lehetőséghez juthatott volna a Milan, hiszen Boateng kereste El Shaarawyt középen, de a Barcelona védői tisztázni tudtak.

58. perc: Piqué kapott sárga lapot.

Kevin-Prince Boateng

57. perc: GÓÓÓL! Legurított labdát követően a Montolivo lövésébe beleért Jordi Alba, a labda pedig Zapata kezőről Boateng elé pattant, aki a kapuba vágta azt. 1-0!

56. perc: Daniel Alves szabálytalankodott EL Shaarawyval szemben, veszélyes szabadrúgással jöhet a Milan.

55. perc: Abate adott be jobbról, Puyol bedobásra mentett.

54. perc: Busquets kapott sárga lapot.

53. perc: Boateng ütött oda Jordi Albának, a lap elmaradt.

50. perc: Daniel Alves és Pedro játszott össze a tizenhatoson belül, Constant tisztázott.

49. perc: Boateng rángatta Iniestát, a Barcelona jöhet szabadrúgással.

46. perc: Boateng adott be jobbról, pontatlanul.

46. perc: A Milan kezdte a második játékrészt.

Érdekesen alakult az első félidő, hiszen egyrészt a csapatok óvatosan kezdtek, másrészt pedig a Barcelona igazán veszélyes helyzetet nem tudott kialakítani. Ezzel szemben a Milan kettőt is, az első negyedóra végén előbb El Shaarawy, majd Boateng hibázott. A félidő végére a Barcelona egyre többet birtokolta a labdát, Messiék azonban képtelenek voltak komoly veszélyt jelenteni Abbiati kapujára. Izgalmasnak ígérkezik a második félidő!

Vége az első félidőnek.

45. perc: Abate iramodott meg, majd adott be a jobb szélről, de Víctor Valdés ölében landolt a játékszer.

44. perc: Daniel Alves próbálkozott beadással, a Milan védői viszont résen voltak.

Mario Balotelli

40. perc: Daniel Alves hibája után El Shaarawy próbálkozhatott, végül a vele szemben álló három Barcelona védő egyike szerelte őt.

39. perc: Muntari próbált ollózva menteni, de rosszul esett. Ápolás következik.

37. perc: Mexés Dani Alves visszalőtt labdáját mentette szögletre, a sarokrúgást követően a Milan kapott szabadrúgást.

36. perc: Boateng kereste a középen beinduló EL Shaarawyt, a labda azonban kicsit hosszúnak bizonyult.

36. perc: Boateng próbálkozott a tizenhatos előteréből, a lövésébe azonban beleléptek.

35. perc: El Shaarawy lódult meg a bal szélen, végül Muntari kapott szabadrúgást.

32. perc: Egy Barcelona-támadást állított meg a partjelző les miatt.

31. perc: Abate próbálta megjátszani El Shaarawyt egy ívelt labdával, de tisztáztak a Barcelona védői.

Milan-Barcelona

26. perc: A keresztbe mozgó Xavi kapott labdát a tizenhatoson belül, Pedro irányába sarkazott, de Montolivo menteni tudott.

25. perc: A Milan elszórt egy labdát, Mexés még a félpályánál felvágta Messit, sárga lap a jutalma.

22. perc: Ígéretesnek tűnt a Milan akciója, de Puyol szerelni tudta Boatenget a tizenhatos jobb sarkánál.

21. perc: Eladott Milan labda, de El Shaarawy tisztázni tudott Daniel Alves elől.

20. perc: Xavi kísérletezett átlövéssel, de Abbiati résen volt.

19. perc: Boateng ívelt jobbról, Valdés lehúzta a beadást.

16. perc: Óriási Barcelona-baki hátul. El Shaarawy a szögletből laposan tálalt a teljesen üresen álló Boateng elé, aki középről mellé csavart.

15. perc: A meccs első igazán veszélyes helyzete: El Shaarawy indult meg a bal oldalon, ziccerben azonban hosszan tolta meg a labdát, Puyol pedig szögletre mentett.

12. perc: Mexés majdnem öngólt szerzett kézzel, de Pedro lesen állt.

10. perc: Piqué fejelt a második szögletet követően, Pazzini mentett.

10. perc: Messi cselezett, Zapata blokkolta a lövését, szöglet.

9. perc: Egy erősen középre lőtt labda után Mexés tisztázott Pedro elől.

8. perc: Egy szabálytalanságot követően Boateng rúgta bele a labdát Fábregasba.

7. perc: El Shaarawy lépett volna ki, a fiatal játékos azonban lesen volt.

4. perc: Muntari próbált kapura lőni kapásból egy felpattanó labdát, de fölé tüzelt.

3. perc: Az első Barca-támadás Messi lövésével végződött, de a védők blokkolni tudtak.

2. perc: Abate próbált versenyt futni Jordi Albával, kirúgás következik.

1. perc: A Barcelona indította útjára a labdát.

20:43 - Szerintetek igaza van Berlusconinak?

Milan drukkerek

20:41 - Még most sincs késő fogadni!

20:40 - Köszöntjük kedves Olvasóinkat, hamarosan kezdetét veszi a Milan-Barcelona rangadó!