Női kézilabda BL

Küzdős, harcos Ferencváros-siker a Zvenyigorod ellen

Megszerezte második győzelmét az FTC-Rail Cargo Hungaria kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája középdöntőjében, miután ismét szoros mérkőzésen, 35-34-re tudott győzni az orosz Zvezda Zvenyigorod ellen.

Az oroszok kezdték jobban a mérkőzést, Lobach talált be először Abramovics kapujába (0-1). Az 5. percben már 4-2-re vezettek a vendégek, de Szamoránsky és Vérten révén kiegyenlített a Ferencváros. Egy kétperces büntetés után még mindig heten voltak a pályán az oroszok, ami újabb kiállítást eredményezett. Kettős emberelőnyben támadhattak a mieink. Ezt sikerült is kihasználni és Kovacsicz góljával először a mérkőzésen vezetett a Fradi (8-7).

Tomori Zsuzsanna (b) és Szamoránsky Piroska (j), az FTC játékosai támadják az orosz csapatban játszó Anasztaszija Lobacsot a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában játszott FTC-Rail Cargo Hungaria - Zvezda Zvenyigorod mérkőzésen 2013. február 10-én. A találkozót a Ferencváros nyerte 35-34-re.

A 12. percben egy labdaszerzés után Vérten végigrohant a pályán, és már három volt a különbség a két csapat között (11-8). Zdravko Zovko azonnal időt kért. Az edző szavai hatottak a játékosaira, a 23. percben feljöttek egy gólra (15-14). Ekkor Elek Gábor érezte, hogy neki kell időt kérnie. Nyugodt támadójátékra hívta fel csapata figyelmét. Egy kitámasztásnál Pena lába leragadt, és hordágyon vitték le a pályáról. Az első diagnózis szerint újra elszakadt a térdszalagja. A spanyol sérülése kicsit megzavarta a mieinket, így a 25. percben kiegyenlítettek az oroszok (16-16). Ezután  Szamoránsky egymás után két büntetőt harcolt ki, Tomori pedig mindkettőt értékesítette (18-17). Egygólos hazai vezetéssel mehettek pihenni a csapatok.

A második félidő első találatát Tomori szerezte. Dajka egy visszafutásnál szabálytalankodott a bírók szerint, ezért kiállították két percre. Elek Gábor nem értett egyet a döntéssel, sárga lap lett a "jutalma". Az oroszok már a 2. percben kiegyenlítettek, majd Pastrovicsot Abramovics váltotta a kapuban. Sokáig csak Tomorinak sikerült bevennie az ellenfél kapuját, de egy darabig így is megmaradt az előny (21-20). Bár a 7. percben sikerült átvenniük a vezetést az oroszoknak, Szamoránsky kiegyenlített a túloldalon (23-23).  Felváltva estek a gólok, egyik csapatnak sem sikerült két találattal ellépnie. Szerencsére előbb a Fradi szedte össze magát, Dajka pedig egymás után háromszor villant (27-24). Kalenyina két büntetõt hárítva tartotta életben az orosz reményeket, így nem sikerült megszereznie a Fradinak a négygólos vezetést (29-26).

Csakúgy mint a egy héttel korábban Valceában, most is az utolsó percekben fáradtak el a lányok, így a 27. percben az egyenlítésért támadtak az oroszok. A védekezés azonban jól működött, és egy blokkról lepattanó labda után Vérten talált a kapuba (34-32). Abramovics ekkor már biztos pont volt, két fontos labdát hárított, Tomori pedig megszerezte 14. találatát (35-32). A vendégek még egyszer betaláltak, majd időn túli hetessel fejeződött be a mérkőzés, amit Nikolics értékesített, ám ez már nem számított a két pont szempontjából. 35-34-re a második mérkőzését is megnyerte a Ferencváros a Bajnokok Ligája középdöntőjében, így nagyon jól áll a csoportjában, akár az élen is maradhat a Krim Ljubljana és a Valcea későbbi mérkőzése után is.

Női kézilabda Bajnokok Ligája
Középdöntő, 2. forduló
FTC Rail Cargo Hungaria-Zvezda Zvenyigorod (orosz) 35-34 (18-17)
Dabas, vezették: Nenad Nikolics, Dusan Sztojkovics (szerbek)

Ferencváros: Ferenczi, Abramovics, Pastrovics (kapusok); Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Deáki, Dajka, Kovacsicz, Lukács, Tomori, Pena, Németh, Szamoránsky
Vezetőedző: Elek Gábor

Zvezda: Kalinyina, Szidorova (kapusok); Da Silva Rocha, Posztnova, Dimitrijeva, Koroljeva, Lobach, Uszkova, Marennyikova, Havronyina, Szabó V., Nikolic, Lacrabere
Vezetőedző: Zdravko Zovko

Vége a mérkőzésnek! A Ferencváros 35-34-re legyőzte a Zvenyigorodot.

60. perc: Dajka lövése a blokkról lepattant, Uszkova jobbról betörve dobott gólt, de Tomori visszahúzta. Hétméteres és két perc! Nikolic még bedobta, de vége! (35-34)

60. perc: Marennyikova tört be és lőtt gólt, Cifrát két percre kiállították. (35-33)

59. perc: Talpon a csarnok, Tomori helyezte el bombáját a bal felső sarokban. (35-32)

58. perc: Posztnova átlövését lábbal, Lobech kísérletét testtel védte Abramovics.

57. perc: Vendég időkérés.

57. perc: Előbb Koroleva, majd Lacrabere lövését blokkolták a védők, a leindítást Vérten zárta góllal. (34-32)

56. perc: Szucsánszki átlövése szállt kapu mellé, lőni kellett, passzív volt a mieink játéka.

55. perc: Dajka lőtte át pontosan a falat, majd Havronyinak szerzett gólt, mert senki sem lépett ki rá. (33-32)

55. perc: Elek Gábor időt kért.

54. perc: Uszkova maradt üresen a jobb oldalon, Abramovicsnak kevés esélye volt a hárításra. (32-31)

54. perc: Szamoránsky-val szemben szabálytalankodtak a vendégek, hétméteres! Tomori magabiztosan lőtt a kapuba. (32-30)

53. perc: A húzás végén Kovacsicz tévesztett célt jobbról, Koroleva hasonló helyzetből pattintott gólt. (31-30)

52 perc: Szucsánszkit Szabó rántotta vissza, a Zvezda magyarja két percre kiáll. Dajka hétméteresét Kalinyina a lelátóra rúgta.

52. perc: Szabó esett el a hatoson belül, újabb hétméteres a vendégeknek. Nikolic sajnos ezúttal sem rontott. (31-29)

51. perc: Tomori ellen nincs ellenszerük az oroszoknak, simán, talpról lőtte át a falat. (31-28)

50. perc: Posztnovát zavarta Szamoránsky, a szerb bírók hetest fújtak. Nikolic Abramovics feje fölött lőtt a hálóba. (30-28)

49. perc: Havronyina belemenése után Dajka vétett lépéshibát, Uszkova büntetett. Nem sokkal később Tomori zúdított nagy gólt a bal felsőbe. (30-27)

48. perc: Tomorit húzták vissza ziccerben, Lacrabere-t kiállították, hétméteres! Szucsánszki lövését lábbal védte Kalinyina.

47. perc: Posztnova szerzett gólt betörésből, a másik oldalon Szamoránsky beállóból (29-26)

46. perc: Szucsánszki lövése a kapu fölé szállt, Lacrabere bejátszása pontatlanra sikerült, Vérten pedig góllal zárta a lerohanást. (28-25)

45. perc: Lobach terült el a földön, hétméteres! Nikolic magabiztosan lőtt a kapuba. (27-25)

44. perc: Zdravko Zovko időt kért.

43. perc: Abramovics védte bravúrral Marennyikova szélről eleresztett övését, majd ismét Dajka volt eredményes. (27-24)

42. perc: Szucsánszki kapott kétperces kiállítást, de hogy miért, azt talán csak a bírók tudják...

41. perc: Szucsánszki volt kemény Lacraberre-rel, a francia átlövőt az orvosok vették kezelésbe.

40. perc: Posztnova átlövését védte Abramovics, Dajkát buktatni próbálták, de így is gólt szerzett. (26-24)

39. perc: Dajka szépen tört be és dobott gólt emberfórban. (25-24)

39. perc: Posztnova veszített labdát, Szucsánszki indult volna, de Lacrabere leütötte. Két perc!

38. perc: Szamoránsky szorult kisebb ápolásra, a támadás folytatódott, de Vérten "belement" emberébe.

38. perc: Lobach egyelőre túljár a kapusunk eszén, újabb gólt szerzett. (24-24)

38. perc: Vérten lőtt hatalmas gólt a bal felsőbe. (24-23)

37. perc: Szamoránsky beállóból egyenlített, majd Marennyikova lövését védte Abramovics. (23-23)

36. perc: Vészkapusként Dmitrijeva állt be, Lobach ezúttal is üresen maradt, vezet a Zvezda. (22-23)

36. perc: Tomorit Uszkova döngölte a földre, tettéért két perces kiállítást kapott, hétméteres! A sértett lövését Kalinyina oldalra ütötte.

35. perc: Lobach beállóban szedte össze a passzt, ott már nem lehetett megállítani. (22-22)

35. perc: Havronyina a szaggatottról lőtte át a falat, a másik oldalon pedig Tomori válaszolt. (22-21)

34. perc: Marennyikova lövését Abramovics, Kovacsicz próbálkozását Kalinyina hárította.

34. perc: Tomori megpattanó lövése vánszorgott be a kapuba. Kis gól is gól. (21-20)

33. perc: Posztnova passzából Lacrabere ment be, gólt lőtt, majd ráordított Abramovicsra... (20-20)

33. perc: Tomori egy védővel a nyakán is betört és kilőtte a bal felső sarkot. (20-19)

32. perc: Lacrabere egy passzcsel után lőtt gólt emberelőnyben. (19-19)

32. perc: Dajka volt szabálytalan Szabóval szemben, két percre kiállították. Elek Gábor szerint jogtalanul, ő sárga lapot kapott.

31. perc: Posztnova átlövése a kapu bal oldalában landolt. (19-18)

31. perc: Tomori szép csellel fordult le emberéről, majd a hálóba lőtt. (19-17)

31. perc: A második félidő első támadását a mieink vezethetik.

Az első diagnózis szerint Nerea Pena térdében ismét elszakadt a keresztszalag, egy évvel ezelőtt hasonló sérülés miatt operálták meg.

Vége az első félidőnek! 18-17-re vezet a Ferencváros a Zvezda Zvenyigorod ellen.

30. perc: Pastrovics pontatlanul dobta ki a labdát, Uszkova tört kapura, de a labda már csak a dudaszó után haladt át a gólvonalon.

29. perc: Szamoránsky-t ziccerben húzták vissza, hétméteres! Tomori ezúttal sem hibázott. (18-17)

28. perc: Szucsánszki kezéhez ezúttal nem ragadt a labda, Da Silva lövését védte Pastrovics, majd Lacrabere ismételt, ez a próbálkozás pedig már utat talált a hálóba. (17-17)

27. perc: Szamoránsky-t tüntették el az oroszok, hétméteres! Tomori higgadtan lőtt a kapu jobb oldalába. (17-16)

26. perc: Lacrabere kísérlete a kapufáról pattant a játéktéren kívülre.

26. perc: Havronyina szerezte meg első gólját a meccsen, Kovacsicz próbálkozását viszont védte Kalinyina. (16-16)

25. perc: Lacrabere maradt üresen, Pastrovics kiszolgáltatott helyzetben volt. (16-15)

25. perc: Tomori hét méterről lőtt nagy gólt a hálóba. (16-14)

25. perc: Nálunk volt a labda, mégis az oroszok támadhattak, végül Koroleva lőtt kapu mellé.

24. perc: Pena hordágyon távozik a játéktérről.

24. perc: Pena maradt lenn egy ütközés után, az oroszok nem állították meg a játékot, a bírók viszont igen. A spanyol légiós ápolni kell.

24. perc: Elek Gábor időt kért.

23. perc: Ezúttal Tomori lőtte szét a sáncolók kezét, a jobb oldalon megint nem figyelt a védelmünk, ismét Uszkova szerzett gólt. (15-14)

23. perc: Szucsánszki lőtt a blokkoló kezekbe, a jobbszélről Uszkova emelte át a kapust. (15-13)

22. perc: Kovacsicz szedte össze Szucsánszki passzát beállóban, befordult és a hálóba lőtt. (15-12)

22 perc: Pena lövését védte a kapus, a másik oldalon Uszkova talált a hálóba. Pena kétperces kiállítást kapott. (14-12)

21. perc: Ismét Marennyikova volt a gólszerző, Tomori passza volt pontatlan támadásban. (14-11)

21. perc: Szucsánszki a szaggatott közeléből szerzett gólt. (14-10)

20. perc: Kalinyina kapus a félpályához közel szerzett labdát, Marennyikova balról beugorva lőtt gólt. (13-10)

20. perc: Abramovics újabb remek védést mutatott be. Pena előtt ketten is összezártak, támadófault lett.

20. perc: Orosz labdavesztés után Kovacsicz robogott a kapu felé, könnyű gólt szerzett. (13-9)

19. perc: Uszkova kezéből perdült ki a labda a jobb oldalon, a másik kapunál Szamoránsky rontott ziccert.

18. perc: Passzív-közeli orosz-akció végén Marennyikova vágta hálóba a röptét. A túloldalon Tomori zúdított a hálóba. (12-9)

17. perc: Időkérés a vendégeknél.

16. perc: Vérten olvasta Koroleva passzát, végigrohant a pályán és góllal zárta a ziccert. (11-8)

15. perc: Vérten volt erőszakos a bal oldalon, lövése a kapufáról pattant a hálóba. (10-8)

14. perc: Cifrát küldték ki a bírók két percre, hétméteres a vendégeknek. Nikolic nem hibázott. (9-8)

14. perc: Labdaszerzés után Szucsánszki robogott, de Szidorova lábbal védte lövését.

13. perc: Kovacsicz újabb góljával kettő az előny (9-7)

12. perc: Abramovics védése után Pena futott bele védőjébe, majd Uszkova vétett lépéshibát.

11. perc: Tomori passza után Kovacsicz ugrott be jobbról és lőtt a kapu jobb oldalába. (8-7)

11. perc: Posztnova is kétperces büntetést kapott, kettős emberelőnyben a Ferencváros.

10. perc: Posztnova balról tört be és szerzett gólt, melyre Kovacsicz válaszolt. Ráadásul Tomori megütéséért Lobach két percre kiáll. (7-7)

9. perc: Lobach beállóból talált a kapuba, a másik oldalon Tomori tört be erőszakosan és egyenlített. (6-6)

8. perc: Koroleva próbálkozásánál hárított Abramovics, majd Vérten ment bele az előtte állóba.

7. perc: Posztnovát nem sikerült utolérnie a védőknek, majd Tomori bombázott a léc alá. (5-5)

6. perc: Koroleva átlövését hárította Abramovics, Vérten a balszélről szerzett gólt. (4-4)

5. perc: Pena közeli próbálkozását bravúrral védte Szidorova, Szamoránsky lövésénél viszont nem volt ellenszer. (3-4)

5. perc: A mieinknél támadószabálytalanságot fújtak, az oroszok viszont "ellépték" az akciót.

4. perc: Kovacsicz ezúttal hibázott jobbról, Koroleva pontosan lőtte át a falat. (2-4)

3. perc: Posztnova lövését lábbal védte Abramovics, de Lobach közelről ismételt. (2-3)

2. perc: Lacrabere lövése talált utat a kapuba, Kovacsicz azonban jobbról beugorva válaszolt. (2-2)

2. perc: Pena tört be és egyenlített. (1-1)

1. perc: Hosszú vendég támadás végén Lobach talált be beállóból. (0-1)

1. perc: Az oroszok kezdték a mérkőzést.

17:01: A mieink kezdőcsapata: Abramovics - Kovacsicz, Szamoránsky, Cifra, Tomori, Szucsánszki, Vérten.

17:00: Miután a Bajnokok Ligája hivatalos himnusza is elhangzott, a játékosok már a kezdéshez sorakoznak.

16:57: "Ruszkik, haza" - zúg a zöld-fehér tábor az orosz játékosok bemutatásánál.

16:55: A vendégek egyik legjobbja, a balátlövő Ljudmila Posztnova, aki az orosz válogatottal három világbajnoki címet szerzett, de olimpiai ezüstérmesnek is mondhatja magát. A Zvezdának magyar légiósa is van, Szabó Valéria korábban a debreceni és a székesfehérvári együttest is erősítette.

16:54: A két csapat bemutatása zajlik ezekben a percekben, miután a Ferencváros szurkolói elénekelték a Himnuszt.

16:53: Most újra bizonyítanának, ám első mérkőzésük nem sikerült jól a középdöntőben, Zdravko Zovko tanítványai hazai környezetben, a szlovén Krim Ljubljana ellen szenvedtek 29-24-es vereséget.

16:52: A zöld-fehérek mai ellenfele az a Zvezda Zvenyigorod lesz, amely a Bajnokok Ligája történetében először újoncként hódította el a trófeát 2008-ban. Igaz, az ezt követő három esztendőben az oroszok mindannyiszor kiestek a csoportkörben.

16:50: A középdöntős rajt nagyszerűen sikerült Elek Gábor lányainak, a mieink ugyanis Romániában, az Oltchim Valcea otthonában arattak 23-22-es sikert.

16:47: Négy év kihagyás után tért vissza idén a legrangosabb európai kupasorozat színpadára az FTC Rail Cargo Hungaria, amely tizennégy évvel legnagyobb nemzetközi sikere, a BL-döntőbe jutás után a legjobb négy közé kerülésért harcol a középdöntőben.

16:45: Köszöntjük kedves Olvasóinkat Dabasról, ahol hamarosan kezdődik a Ferencváros második középdöntő-mérkőzése a Bajnokok Ligájában.

A mérkőzés helyszíne, a dabasi sportcsarnok - Fotó: hathárom.hu

FTC Rail Cargo Hungaria-Zvezda Zvenyigorod (orosz)
Dabas, vezetik: Nenad Nikolics, Dusan Sztojkovics (szerbek)

FTC: Ferenczi, Abramovics, Pastrovics (kapusok); Cifra, Szarka, Vérten, Szucsánszki, Deáki, Dajka, Kovacsicz, Lukács, Tomori, Pena, Németh, Szamoránsky